تعمیر آسانسور، رفع خرابی آسانسور به صورت تخصصی

خرابی آسانسور را با تعمیرکاران الماس آسانسور رفع نمایید!

تعمیرات آسانسور و رفع خرابی آسانسور

در صورت خرابی آسانسور، تعمیر آسانسور توسط یک شرکت با سابقه که از متخصصین آسانسور حرفه ای در این زمینه استفاده می‌کند الزامی است. هر گاه با خرابی آسانسور مانند مواردی همچون ایست آسانسور، باز و بسته نشدن درب‌ها، تغییر صدا و غیره مواجه شدید، نیاز به تعمیر آسانسور دارید.

امروزه با رشد سریع جوامع بشری و ساخت ساختمان‌های بلند، لزوم استفاده از آسانسور بیش از هر زمان احساس می‌شود. همچنین تعمیرات آسانسور و سرویس به موقع آن امری لازم است. میلیونها آسانسور در جهان به طور 24 ساعته در حال فعالیت هستند که در صورت خرابی میتواند مشکلات و هزینه های زیادی را برای افراد به دنبال داشته باشد.

آسانسورها به طور مداوم نیاز به تعمیرات و سرویس دارند. فرانک لیووتی رئیس شرکت آسانسور بروکلین میگوید: "با آسانسور جدید باید مانند یک ماشین جدید رفتار کرد. باید به طور مداوم روغن آن را چک کرد و اگر قطعات آسانسور نیاز به تعمیر و نگهداری دارد، هر چه سریعتر این کار انجام شود"

یک آسانسور با نگهداری و رفع خرابی به موقع، باید بین 15 تا 20 سال به صورت مداوم برای شما کار کند. اما با توجه به نوع کاربرد آسانسور، برخی قطعات به مرور زمان ممکن است به تعویض و یا تعمیر نیاز داشته باشند.

توجه داشته باشید حتی اگر تمامی خدمات تعمیر آسانسور و سرویس آن را به موقع انجام داده باشید، باز هم ممکن است زمانی برسد که تجهیزات و قطعات غیر قابل اعتماد شوند. در این صورت برای جلوگیری از خرابی بیشتر باید قطعات فرسوده تعویض شوند.

تعمیرات آسانسور در شرکت الماس آسانسور

امروزه اهمیت استفاده از آسانسور را همه ما درک می کنیم. استفاده از این وسیله نقلیه، زندگی را برای ما آسان تر کرده است. فرقی ندارد که در منزل، محیط کار و یا فضاهای تجاری آسانسور نصب شده باشد. این وسیله نقلیه یک اختراع عالی برای جا به جایی راحت از یک مکان به مکانی دیگر است. اما باید در نظر داشته باشید که همانند سایر وسایل کامپیوتری و موتوری، آسانسورها نیز هر از گاهی نیاز به تعمیر دارند و اینجاست که شما نیاز به یک شرکت خدماتی حرفه ای برای تعمیرات آسانسور، رفع خرابی آسانسور و سرویس و نگهداری آسانسور ساختمان خود خواهید داشت.

خدمات رسانی سریع تعمیر آسانسور

علاوه بر سیستم خدمات رسانی سریع خرابی آسانسور و تعمیر آسانسور مستقر در هر منطقه، سیستم سرویس نگهداری پیشگیرانه نیز به صورت منظم و ماهانه جهت هر آسانسور در تاریخ مشخص و از قبل برنامه ریزی شده، کنترل می گردد. کلیه دستورالعمل های سرویس و نگهداری آسانسور و فرمهای بازدید ماهیانه در اختیار بهره برداران قرار می گیرد تا مشترکین نیز در جریان چگونگی انجام خدمات قرار گیرند. همچنین کلیه آسانسورها هر 6 ماه توسط مهندسین واحد کنترل کیفیت بازدید می گردند تا از لحاظ کیفیت عملکرد خدمات آسانسورها را کنترل نمایند.

بیمه آسانسور

تمامی آسانسور های که از شرکت آسانسور الماس خدمات دریافت میکنند، در سال اول تحت پوشش بیمه رایگان خواهند بود.


تعمیرات آسانسور

خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور

همانند سایر تجهیزات مدرن، آسانسورها نیز تکامل یافته و تکنولوژی آن ها رو به پیشرفت است. آسانسورها در طول عمر خود نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. تکنسین های شرکت خدماتی الماس آسانسور امکان تعمیر آسانسور، سرویس آسانسور، سرویس و نگهداری آسانسور، مدرن سازی آسانسور، بازرسی آسانسور و سایر خدمات آسانسورهای مسکونی را برای شما فراهم می کنند.

زمانی که آسانسور خراب شود، کارکنان، مشتریان، فروشندگان و بازدیدکنندگان را تحت تاثیر قرار می دهد. در حقیقت از کار افتادگی آسانسور بر روند کار تاثیر منفی گذاشته و جا به جایی وسایل از یک طبقه به طبقه دیگر دشوار خواهد شد. برای کسانی که آسانسور در منزل خود دارند، خدمات تعمیراتی برای کمک به اشخاصی که در مرحله اول به آسانسور نیاز دارند، بسیار ضروری است.

خراب شدن آسانسور به مرور زمان باعث پوسیدگی و خوردگی شده و این پوسیدگی باعث از کار افتادن آسانسور می گردد. متخصصان آسانسور شرکت الماس آسانسور، بهترین شیوه ها و نیازهای ساختاری در سطح تجاری و مسکونی آشنا هستند. اگر وضعیت آسانسور به قدری بد باشد که نه تنها نیاز به سرویس و نگهداری بلکه نیاز به نوسازی و به روز رسانی داشته باشد، متخصصان شرکت الماس آسانسور با بهترین راهکارها این مشکلات را حل خواهند کرد

ما مشتاقانه منتظریم تا شما را با بهترین محصولات و خدماتی که صنعت ما در رابطه با سرویس یا تعمیر آسانسور ارائه می دهد آشنا کنیم. خدماتی که می تواند سطح بسیار متفاوتی از کیفیت را در زمینه انواع دستگاه های بالابر و آسانسور در اختیار شما قرار دهد.

در شرکت مهندسی الماس آسانسور، شما با عالی ترین سطح خدمات مراقبت و پشتیبانی نصب و نگهداری آسانسور مواجه خواهید شد. همچنین خدمات ما به همراه ارائه راه حل های مقرون به صرفه، مستحکم و کارآمد ارائه می شود. تضمین کیفیت خدمات و ارائه تضمین ها لازم و خدمات پس از فروش، از جمله ویژگی هایی است که خیال شما را از بابت دریافت خدماتی با کیفیت و مطمئن آسوده می کند.
شرکت الماس آسانسور همچنین خدمات تعمیر آسانسور در تهران و تعمیر آسانسور در کرج را توسط متخصصین باتجربه و کاربلد با پشتیبانی 24 ساعته ارائه می نماید.

شرکت الماس آسانسور

ما یک شرکت آسانسور کاملا مجهز هستیم که می تواند با شما کار کند تا یک آسانسور سفارشی برای پاسخگویی به نیازهای منحصر به فرد ساختمان خود ایجاد کنید. هر ساختمانی دارای نیازهای ویژه ای است؛ و تشخیص آسانسور مناسب برای رفع این نیازها، نیازمند دانش و تخصص در زمینه تجهیزات آسانسور و همچنین اصول ساخت و ساز دارد. ما با تسلط بر هر دو حوزه، پیشنهاد بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر شما یک آسانسور کارگاهی یا هیدرولیک دارید که نیاز به تعمیرات آسانسور و رفع خرابی دارد، یا اگر به دنبال حرفه ای های واجد شرایط هستید تا طراحی و ساخت یک دستگاه آسانسور سفارشی را انجام دهید، همین امروز با ما تماس بگیرید. اگر در تهارن یا کرج هستید میتوانید از خدمات  تعمیر آسانسور در تهران و تعمیر آسانسور در کرج الماس آسانسور به صورت 24 ساعته بهره مند شوید.
درخواست های شما که احتمالا از سوی سایر شرکت ها قابل طراحی و اجرا نبوده است را به بهترین شکل ممکن انجام خواهیم داد.

نکات مهم در تعمیر و نگهداری آسانسور

نگهداری از آسانسور یک کار دائمی و همیشگی است. به این معنا که اگر می خواهید خرابی آسانسور پیش نیاید باید به صورت ماهانه از خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور استفاده کنید. این کار باعث ایجاد اطمینان از امنیت و عملکرد درست آسانسور می شود.

در این بازبینی های ماهانه موارد زیادی مورد توجه قرار می گیرد. در درجه اول تست و بازبینی سیم بکسل ها و پاراشوت، بررسی هم سطح بودن طبقات، روغن کاری ریل ها، آچارکشی پیچ و اتصالات، بررسی فرمان و گیربکس آسانسور و در نهایت بررسی وضعیت کابین از نظر موارد گوناگون، از جمله نکاتی است که تکنسین شما باید به آن توجه کند.

تعمیر آسانسور - شرکت الماس آسانسور
تعمیرات آسانسور - کرج
تعمیر آسانسور در لواسان - شرکت الماس آسانسور

نکاتی در مورد تعمیر آسانسور

فرقی نمی‌کند آسانسوری که از آن استفاده می‌کنید، چه برندی و ساخت کجا باشد. تمامی آسانسورها نیازمند سرویس و نگهداری به صورت مداوم هستند. رفع خرابی به موقع آسانسور می‌تواند شما را از هزینه های بالای تعمیرات آسانسور در آینده دور نگه دارد.

 • کار را به کاردان بسپارید

فارق از اینکه آسانسور شما چه مشکلی دارد و به چه نوع تعمیراتی احتیاج دارد، انتخاب یک شرکت با تجربه با تکنسین‌های توانا می‌تواند در صرف هزینه کمتر و دریافت خدمات با کیفیت شما را یاری کند.

آسانسور به واسطه دارا بودن بخش‌های مختلف و حساس باید حتما توسط افراد متخصص تعمیر و نگهداری شود تا به کارآیی و کیفیت آسانسور شما لطمه‌ای وارد نشود.

 • صرفه جویی ممنوع

شاید بعضی مواقع به واسطه سرویس آسانسور متحمل هزینه هایی شوید که برای شما زیاد خوشایند نباشد و تصمیم به حذف آنها بگیرید. اینکار نه تنها با به خطر انداختن جان افراد همراه است بلکه در نهایت موجب پرداخت هزینه بیشتر بواسطه خرابی‌های آینده می‌گردد.

حتی زمانی که نیاز به تعمیر آسانسور دارید در هزینه ها صرفه جویی نکنید و علاوه بر صرف هزینه بیشتر برای انتخاب افراد متخصص، قطعات با کیفیت نیز برای آسانسور خود تهیه کنید.

 • آچار به دست نشوید

اینکه در مدار آسانسور سیمی اتصالی کرده و یا لوله آبی در گودال آسانسور ترکیده فرقی ندارد! شما قبل از انجام هر اقدامی باید با تعمیرکار تخصصی آسانسور و شرکت آسانسور خود تماس بگیرید.

آسانسور وسیله‌ای است که مستقیما با سلامتی افراد در ارتباط است و اقدام خودسرانه در تعمیر آسانسور می‌تواند عواقب مخربی به همراه داشته باشد.

 • امروز و فردا نکنید

سرویس آسانسور امری ضروری است که در یک بازه زمانی مشخص باید انجام شود. به تعویق انداختن زمان سرویس می‌تواند باعث خرابی بیشتر قطعات آسانسور شود. اینکه آسانسور شما مثل ساعت کار می‌کند دلیلی بر عدم رسیدگی به آن نمی‌شود. آسانسور احتیاج به بازرسی های ماهانه دارد که باید توسط افراد دلسوز و دقیق انجام شود.

چه زمانی نیاز به تعمیرات آسانسور داریم؟

آسانسور نیاز به سرویس ماهانه توسط متخصص آسانسور دارد. اما از آنجا که آسانسور یک مکانیزم پیچیده از تعداد زیادی قطعه می‌باشد، ممکن است به صورت اضطراری نیاز به تعمیر داشته باشد. همچنین گاهی بواسطه تعمیر غیر حرفه‌ای توسط اشخاص غیر متخصص هم ممکن است این امر ضرورت پیدا کند.

در این زمینه دانستن نکاتی در مورد تشخیص خرابی آسانسور و پیشگیری از وقوع حوادث بیشتر برای هر شخص لازم است. گاهی اوقات با کوچکترین نشانه ها میتوان خرابی آسانسور را تشخیص داد و نسبت به تعمیر آن اقدام کرد.

 • صدای نامتعارف آسانسور

یکی از ساده‌ترین راه‌های تشخیص خرابی آسانسور، صداهای اضافی و نامتعارف در زمان کار کردن آسانسور است. از آنجا که هر شخص در طول سالیان متوالی به صدای کار کردن طبیعی آسانسور عادت کرده، با کوچکترین تغییر در آن می‌تواند خراب شدن آن را تشخیص دهد. اگر با این مورد روبرو شدید با شرکت خدمات آسانسور خود تماس بگیرید.

 • از کار افتادن مداوم آسانسور

یکی از مشکلاتی که ممکن است همه ما تجربه کرده باشیم، از کار افتادن آسانسور هنگام کار کردن است.

باز و بسته نشدن درب‌ها، ایست آسانسور بین طبقات و غیره از جمله مواردی است که منجر به از کار افتادن آسانسور می‌گردد. این موارد اگر به دفعات زیاد اتفاق بیوفتد باید به فکر تعمیر آسانسور خور باشید.

 • تغییر سرعت آسانسور

یکی دیگر از نشانه‌های خرابی احتمالی آسانسور تغییر سرعت آن است. آسانسور به واسطه بالا و پایین های بیشمار در طی سال دچار فرسودگی قطعات میگردد. یکی از بخش‌هایی که از این موضوع تاثیر میگیرد سرعت آسانسور است. ممکن است این تغییر سرعت در رفت و آمد آن باشد و یا هنگام ایستادن آسانسور. به هر حال در این حالت باید به فکر رفع خرابی آسانسور و تماس با شرکت خدمات تعمیر آسانسور خود باشید.
فرقی ندارد که کدام یک از نشانه‌ها را مشاهده می‌کنید، شما باید در اولین فرصت نصبت به تعمیر آسانسور خود اقدام کنید تا از بروز خسارات گسترده‌تر پیشگیری کرد.

علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد میتوان به توقف‌های ناگهانی و زمان انتظار زیاد نیز اشاره کرد.
الماس آسانسور خدمات تعمیرات آسانسور در تهران و تعمیر آسانسور در کرج را برای رفاه حال شما، به صورت 24 ساعته انجام میدهد.

در پایان باید به این موضوع اشاره کنیم که آسانسور از ده‌ها قطعه الکترونیکی و مکانیکی حساس تشکیل شده است. سرویس به موقع و نگهداری صحیح از آن احتمال خرابی‌های ناخواسته را کاهش میدهد.

این وظیفه شماست که با هماهنگی شرکت خدمات آسانسور خود در حفظ و نگهداری از آن کوشا باشید.

همچنین فراموش نکنید که انتخاب شما در زمینه تعمیرکار آسانسور، می‌تواند تاثیر مستقیم در کارکرد و عمر آسانسور داشته باشد.

تعمیر آسانسور خود را به متخصصین و شرکت‌های با تجربه بسپارید.

نکات مهم در هنگام خرابی آسانسور

آسانسورها می‌توانند ۲۰ تا ۳۰ سال کار کند. اما این دستگاه‌ها نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم دارند تا از بروز خرابی آسانسور جلوگیری کرد. اگر یک قسمت از آسانسور دچار مشکل شود، کل آسانسور می‌تواند متوقف شود. در این حالت مسافران ممکن است در داخل به دام بیفتند، و حتی در برخی مشاغل که در ساختمان‌های بلند هستند، اختلال ایجاد، و به آنها ضرر مالی وارد شود.

اما دلیل خرابی آسانسور چیست و برای جلوگیری از آن چه کاری باید انجام دهیم؟ هنگام خرابی آسانسور چه کاری باید انجام دهیم؟

ما در ادامه به نکاتی در این باره اشاره کرده‌ایم. با هم دلایل معمول خرابی اسانسور را بررسی می‌کنیم و نکاتی درباره سرویس و نگهداری آسانسور را خواهیم گفت. همچنین خواهیم دید که در صورت خرابی آسانسور چه کاری باید انجام دهیم تا آسیبی به ما وارد نشود. تا انتها با ما همراه باشید.

خرابی آسانسور

دلایل عمده خرابی آسانسور چیست؟

آسانسور از قطعات بسیار زیادی تشکیل شده است که اختلال در هر کدام، می‌تواند باعث خرابی کل آسانسور شود. با این حال یکسری دلایل عمده وجود دارد که هنگام متوقف شدن آسانسور، می‌توان آنها را دلیل خرابی دانست. در ادامه به برخی از دلایل عمده خرابی آسانسور خواهیم پرداخت.

 • خرابی بلبرینگ

بلبرینگ بخشی از موتور آسانسور شما است. این قطعه اجازه می‌دهد تا موتور بدون ایجاد اصطکاک یا از دست دادن انرژی، به کار خود ادامه دهد.

بلبرینگ‌ها می‌توانند هرز شوند و موتور شما را تحت فشار قرار دهند. در این حالت موتور شما شروع به لرزیدن می‌کند که می‌تواند به موتور آسیب بیشتری وارد کند. اگر یاتاقان‌ها آسیب ببینند، می‌توانند لرزش بیشتری ایجاد کند و موتور شما را فرسوده کنند.

برای اینکه بفهمید بلبرینگ شما چگونه کار نمی‌کند، به صدایی که می‌دهد گوش دهید. اگر صدای وز وز یا غرش ایجاد کند، می‌تواند مشکلات زیادی داشته باشد. ممکن است تغییر شکل داده باشد، یا ممکن است روی محور خود قرار نگیرد.

اگر صدای جیغ ایجاد کند، فاصله شعاعی آن بسیار زیاد است. وقتی در بلبرینگ فاصله ایجاد شود، ممکن است موتور نتواند به درستی بچرخد.

اگر یاتاقان صدا می‌دهد، بلبرینگ تغییر شکل داده است. در این حالت یک متخصص سرویس و نگهداری آسانسور باید آن را تعمیر کند، تا آسانسور شما کار کند.

هرز شدن بلبرینگ موتور یکی از دلایل خرابی آسانسور است. اگر بلبرینگ شل شد، ممکن است لازم باشد کل موتور را دوباره نصب کنید.

 • آلودگی

همانطور که موتور شما فرسوده می‌شود، ذرات کوچک فلزی را آزاد می‌کند. این ذرات وارد روغن موتور می‌شوند و باعث از کار افتادن خود موتور و خرابی آسانسور می‌شوند.

آلودگی می‌تواند به روش‌های مختلف ظاهر شود. اگر متوجه بوی نامطبوع و ناگهانی شدید، ممکن است از موتور شما باشد. اگر آسانسور برای بالا و پایین رفتن تحت فشار باشد و زیاد زور بزند، ممکن است موتور آلوده شود.

روغن کاری نیز می‌تواند منجر به آلودگی شود. اگر از روان‌کننده اشتباه استفاده می‌کنید، ذرات موجود در آن می‌توانند منافذ قطعات شما را مسدود کنند.

برای تعیین اینکه آیا مشکل آلودگی دارید، باید آنالیز روغن انجام دهید. نمونه‌های روغن را در سراسر سیستم آسانسور آزمایش کنید.

سطوح بالای برنز معمولاً نشان دهنده ساییدگی دنده‌های آسانسور شماست. سطوح بالای آلومینیوم می‌تواند نشان دهنده سایش پمپ آسانسور شما باشد.

تعیین کنید که آلودگی از کجا می‌تواند باشد. مواد می‌توانند از چاه آسانسور، به سیستم شما نشت کنند.

 • درایو موتور نامناسب

درایو موتور شما سرعت آسانسور شما را کنترل می‌کند. شرکت‌های نصب آسانسور درایو را مستقیماً روی موتور قرار می‌دهند.

ناهماهنگی‌های کوچک می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند و باعث خرابی آسانسور شود. درایو شما می‌تواند بلبرینگ شما را شل کند. درایو شما می‌تواند سرعت موتور را خیلی سریع افزایش دهد و سایش و پارگی ایجاد کند.

اگر سرعت آسانسور شما افزایش یا کاهش یابد، ممکن است درایو موتور شما ناهمتراز باشد. اگر نمی‌توانید سرعت آسانسور خود را تغییر دهید، درایو شما دچار مشکل شده است.

درایو نامناسب به یک تعمیر ضروری نیاز دارد. اگر به آسانسور خود اجازه دهید با موتور نامنظم کار کند، موتور در نهایت خراب می‌شود.

مراقب درایو آسانسور خود باشید. از یک لبه و ریسمان مستقیم برای ارزیابی همسو بودن آن با موتور استفاده کنید.

در صورت عدم تراز بودن، آسانسور خود را فوراً متوقف کنید. با یک متخصص سرویس و نگهداری آسانسور تماس بگیرید، که بتواند درایو شما را مستقیماً روی موتور تنظیم کند.

 • قطع برق

قطع برق شاید ناراحت‌کننده‌ترین مشکل آسانسور باشد. هنگامی که برق آسانسور قطع می‌شود، موارد مختلفی ممکن است رخ دهد.

چراغ‌ها می‌توانند سوسو بزنند و خاموش شوند. در‌ها ممکن است باز یا بسته نشوند. آسانسور ممکن است بین طبقات بایستد و مسافران داخل آن گیر کند.

قطع برق آسانسور الزاما دلیل بر خرابی آسانسور نیست و می‌تواند در نتیجه قطع برق شهر رخ دهد. برخی از آسانسور‌ها دارای سیستم برق اضطراری هستند، بنابراین می‌توانند در هنگام قطعی کار کنند.

برای به حداقل رساندن خطر گیر افتادن، کارکنان را تشویق کنید تا در هنگام قطع برق از پله‌ها بروند و از آسانسور استفاده نکنند. تابلو‌هایی نصب کنید که به مردم می‌گوید در مواقع اضطراری چه کاری انجام دهند.

اگر آسانسور شما گیر کرد، با اورژانس تماس بگیرید. به جایی که آسانسور است بروید و با مسافران داخل آن ارتباط برقرار کنید. آن‌ها را تا رسیدن پرسنل آرام نگه دارید.

خرابی موتور نیز می‌تواند باعث قطع برق شود. یک تغییر چشمگیر در ولتاژ می‌تواند باعث از کار افتادن آسانسور شود.

اگر به دفعات دچار خرابی آسانسور می‌شوید، یک بررسی برق انجام دهید. جریان‌های الکتریکی را از طریق سیستم آسانسور خود ارزیابی کنید، و از عملکرد محافظ برق اطمینان حاصل کنید. سیستم آسانسور خود را تست کنید تا مطمئن شوید که برق بدون مشکل در جریان است.

 • غلاف‌های فرسوده

غلاف‌ها قرقره‌هایی با چرخ‌های شیاردار هستند. آن‌ها سیم بکسل‌ها و تسمه‌هایی را که آسانسور را می‌کشند و بالا و پایین می‌کنند، نگه می‌دارند. شیار‌ها تحت فشار زیادی هستند و با استفاده زیاد از بین ‌می‌روند.

در صورت پایان یافتن عمر مفید قرقره‌ها، ناهموار می‌شوند که می‌تواند حرکت آسانسور را متوقف کند. همچنین می‌تواند باعث پارکی تسمه‌ها و سیم بکسل‌ها شود.

اگر متوجه شدید کابین آسانسور ناهموار است، ممکن است غلاف‌های شما فرسوده شده باشند. اگر در حین حرکت ماشین متوجه تکان ناگهانی شدید، ممکن است سیم بکسل‌ها از جای خود در آمده باشند.

از حمل وزن اضافی در آسانسور خودداری کنید. بار‌های سنگین می‌تواند به این قسمت آسانسور شما فشار وارد کند و باعث شکستن آن‌ها شود.

شیار‌ها ممکن است نیاز به تعویض مجدد داشته باشند که به آن‌ها اجازه می‌دهد سیم‌ها را بهتر در خود نگه دارند. تعویض این قطعه به خاموش کردن موقت آسانسور شما نیاز دارد، تا متخصص سرویس و نگهداری آسانسور بتواند تعمیرات را انجام دهد.

رفع مشکل و خرابی آسانسور را به متخصصین بسپارید

نصب آسانسور پیچیده و فنی است. تعمیر آسانسور کمی دشوارتر است. شما می‌توانید با شناسایی برخی از مشکلات رایج به روند تعمیر کمک کنید، اما در نهایت نیاز است تا با شرکت آسانسور خود برای رفع مشکب تماس بگیرید.

اگر موتور شما صدا‌های عجیب و غریب تولید می‌کند، بلبرینگ شما خراب شده است. اگر موتور شما از کار بیفتد، ممکن است ذرات فلزی وارد روغن شما شده باشند.

هنگامی که نمی‌توانید سرعت آسانسور خود را کنترل کنید، درایو موتور شما از کار می‌افتد. قطع برق شهری یا خرابی موتور می‌تواند باعث قطع برق آسانسور شود. اگر آسانسور شما ناهموار است، ممکن است غلاف‌های شما فرسوده شده باشد.

هنگامی که برای رفع مشکل آسانسور خود به کمک نیاز دارید، حتما با متخصصین این امر تماس بگیرید. شرکت الماس آسانسور در تمامی مراحل عیب‌یابی، تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور، در کنار شما خواهد بود.

دلایل خرابی آسانسور

نکاتی برای پیشگیری از خرابی آسانسور

خرابی آسانسور هم برای مالکان ساختمان و هم برای استفاده‌کنندگان آسانسور مشکل ساز است. آسانسورها وسیله مهمی برای حمل و نقل مسافر و کالا هستند، و برای حفظ جریان ترافیکی کارآمد، در داخل برخی از بزرگترین ساختمان‌ها ضروری هستند.

هنگامی که یک آسانسور خراب می‌شود، رفت و آمد ساختمان می‌تواند متوقف شود. هر ساختمانی در صورت از کار افتادن آسانسور، بدون توجه به این که مثلاً بیمارستان، هتل، مرکز خرید، بلوک اداری، ساختمان آپارتمان یا فرودگاه باشد، دچار اختلال قابل توجهی می‌شود.

در اینجا پنج توصیه اصلی ما برای مالکان ساختمان، و کسانی که مسئول آسانسور‌های داخل املاک خود هستند، به جهت جلوگیری از خرابی‌ آسانسور پیشنهاد می‌شود.

۱. برنامه تعمیر و نگهداری دقیق

برای اجرای یک برنامه تعمیر و نگهداری سختگیرانه، باید بوسیله یک متخصص ذی صلاح به طور مرتب، تجهیزات خود را بررسی کنید. این بررسی باید مطابق با برنامه زمانی توصیه شده سازنده باشد. مشاوران آسانسور منصوب شده توسط مالکان ساختمان، اغلب قرارداد تعمیر و نگهداری را تنظیم می‌کنند. این قرارداد بسته به سن، کاربری و محیط، نگهداری صحیح آسانسور(ها) را پوشش می‌دهد.

یک روال بازرسی منظم که توسط یک شرکت آسانسور معتبر ارائه می‌شود، باید به شما اطمینان خاطر از تخصص فنی مربوطه، و تأمین سریع قطعات یدکی را بدهد. این برنامه‌ها باید خاص، و متناسب با سن، جریان ترافیک ساختمان، مکان و آسیب‌پذیری آسانسور باشد. اگر برنامه ریزی سرویس و نگهداری آسانسور به درستی انجام شود، می‌توان موارد زیر را انتظار داشت:

 • بهبود عمر آسانسور
 • کار کردن روان و نرم آسانسور
 • جلوگیری از دفعات خرابی آسانسور
 • به حداکثر رساندن ایمنی و اطمینان آسانسور
 • خطر تصادفات و دعاوی قضایی را کاهش دهد

۲. بازرسی‌های قانونی

علاوه بر برنامه دقیق سرویس و نگهداری آسانسور، آسانسور‌های حامل مسافر نیاز به بازرسی با فاصله حداکثر شش ماهه دارند. آسانسور‌های مخصوص کالا باید حداقل هر ۱۲ ماه یکبار معاینه شوند. این کار ضروری است که باید مطابق با مقررات انجام شود.

متأسفانه، بسیاری از مالکان زمانی که آسانسور از کار بافتد، تازه به فکر بررسی و معاینه آسانسور می‌افتند.

۳. تست‌های عملکردی روزانه در محل

تست‌های عملکردی وجود دارد که خود شما می‌توانید به صورت روزانه برای بررسی وضعیت فعلی آسانسور خود انجام دهید:

 • سیستم ارتباطات اضطراری

یک سیستم ارتباطی اضطراری فعال در آسانسور همیشه ضروری است. چک کردن سیستم ارتباطی داخل آسانسور هر ۷۲ ساعت می‌تواند مفید باشد. با این حال، بسیاری از آسانسورها سیستم ارتباط اضطراری را ندارند.

 • نورپردازی

به طور منظم روشنایی را بررسی کنید، و هر لامپ را در صورت لزوم و به سرعت تعویض کنید.

 • تراز بودن کابین آسانسور با طبقات

تراز بودن کابین آسانسور را بررسی کنید، زیرا بالابر باید با هر طبقه‌ای که به آن باز می‌شود همسطح باشد. هر گونه تغییر قابل توجهی یک خطر جدی برای استفاده از آسانسور ایجاد می‌کند.

 • صدای درب

مسیر‌های باز و بسته شدن درب باید تمیز باشند. شایع‌ترین علت خرابی آسانسور، باز و بسته نشدن در‌ها است. روال تمیز کردن ساختمان باید شامل جاروبرقی و تمیز کردن منظم مسیر‌ها باشد.

 • وسایل ایمنی درب

سنسور ایمنی درب را به طور منظم بررسی کنید. این سنسورها در صورت تشخیص انسداد و وجود مانع بر سر راه بسته شدن درب، از بسته شدن درب جلوگیری کرده و با معکوس کردن مسیر حرکت در‌ها، از آسیب دیدگی احتمالی جلوگیری می‌کند.

 • صدا‌های عجیب

وقتی آسانسور بالا و پایین می‌رود به صدا‌ها گوش دهید. تشخیص زودهنگام این که چیزی اشتباه است، می‌تواند از خرابی آسانسور جلوگیری کند. هر گونه صدا را به ارائه دهنده سرویس و نگهداری آسانسور خود گزارش دهید.

 • دکمه‌های فشاری ماشین

بررسی کنید همه دکمه‌های پنل شستی کار کنند، و آسانسور به طبقه درست حرکت کند.

۴. استفاده صحیح از آسانسور‌های خود

استفاده صحیح از آسانسور یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای حفظ و جلوگیری از خرابی آسانسور است. اگر به دلایل جایگزین از آن استفاده شود، بیشتر در معرض آسیب و خرابی خواهد بود. مثلا از آسانسوری که مخصوص حمل مسافر است، برای حمل بار استفاده نکنید.

به ظرفیت بار آسانسور توجه کنید، و از سوار شدن بیش از حد مسافر خودداری کنید. آسانسور شما باید با توجه به ترافیک رفت و آمد ساختما نصب شود و با آن هماهنگی داشته باشد. اگر رفت و آمد ساختمان بسیار زیاد است، و آسانسور شما کوچک، به فکر یک آسانسور دیگر هم باشید!

۵. به ساکنین آموزش دهید

آموزش استفاده کنندگان آسانسور بسیار مهم است، زیرا این امر می‌تواند تعداد خرابی‌های بالابر را کاهش دهد. کاربران آسانسور هرگز نباید با تجهیزات بالابر تداخل داشته باشند و این شامل موارد ساده‌ای مانند قرار دادن دست بین دو درب در در زمان بسته شدن می‌شود.

ضربه زدن به در‌های آسانسور، یا باز کردن آن‌ها به زور، می‌تواند باعث عدم تراز کردن قطعات الکترونیکی شود که شایع‌ترین علت خرابی آسانسور است. با این حال، آموزش کاربر می‌تواند به جلوگیری از این امر کمک کند. با مراقبت بیشتر کاربران برای استفاده از آسانسور، می‌توانید تعداد خرابی آسانسور را در ساختمان خود کاهش دهید.

زباله‌ها را از آسانسور خود دور نگه دارید. هنگامی که زباله‌ها در چاله بالابر جمع می‌شوند، پاکسازی آن توسط پرسنل سرویس و نگهداری آسانسور به زمان اضافی، و در نتیجه هزینه بیشتری نیاز دارد.

شرکت تعمیر آسانسور

اگر در آسانسور گرفتار شدید چه باید کرد؟

گیر افتادن در آسانسور در لیست تجربیات ناخوشایند زندگی در رتبه بالایی قرار دارد. اما بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنید اتفاق می‌افتد. طبق آمار گرفته شده در آمریکا، اگر شما یک شاغل هستید که هر روز از آسانسور استفاده می‌کنید، تقریباً ۱ در ۵۰۰۰ احتمال گیر کردن در آسانسور را در هر ماه دارید. اگر به مدت ۲۵ سال هر روز کاری سوار آسانسور شوید، شانس شما ۱ در ۱۷ است!

آیا تا به حال در آسانسور گرفتار شده‌اید؟ به هر حال اگر تلفن همراه شما آنت می‌دهد، با مدیر ساختمان یا آتش نشانی تماس بگیرید. در ادامه به برخی از اقداماتی که لازم است هنگام خرابی آسانسور و گرفتار شدن در آن انجام دهید، اشاره خواهیم کرد.

 • آرام باشید

در زمان خرابی آسانسور نترسید و سعی کنید ذهن خود را آرام کنید تا امنیت خود را به خطر نیندازید. یک ذهن آرام تصمیم‌گیری صحیح را بسیار آسان‌تر می‌کند. اگر با افراد دیگر در آسانسور هستید، سعی کنید آن‌ها را نیز آرام کنید. یک تمرین تنفسی انجام دهید یا از ۱۰۰ شمارش معکوس انجام دهید(یا هر کاری برای جلوگیری از استرس و ترس). آسانسور‌های آپارتمانی فوق‌العاده ایمن هستند و به احتمال زیاد جان شما در خطر نیست.

 • یک منبع نور پیدا کنید.

اگر چراغ‌های آسانسور خاموش هستند، از چراغ قوه گوشی تلفن خود برای دیدن استفاده کنید. مراقب باشید باتری گوشی خود را خالی نکنید. با استفاده از چراغ قوه دکمه‌های آسانسور را ببینید و شمارش کنید که چند نفر در آسانسور هستند.

 • دکمه "باز کردن درب" را فشار دهید.

گاهی اوقات، یک آسانسور گیر کرده نیاز به کمی عیب‌یابی دارد که می‌توانید خودتان آن را انجام دهید. با فشار دادن دکمه "باز کردن درب" شروع کنید و ببینید آیا کار می‌کند یا خیر. سپس دکمه "بستن در" را فشار دهید. هر دوی این‌ها می‌توانند گیر کرده و آسانسور را متوقف کنند.

 اگر هیچ کدام جواب نداد، دکمه را برای یک طبقه زیر خود فشار دهید. ممکن است بخندید، اما این راه حل سریع می‌تواند در زمان و استرس شما صرفه‌جویی کند. با این حال، اگر این سه دکمه کار نمی‌کنند، آن‌ها را له نکنید! ممکن است لوازم الکترونیکی را به خطر بیندازید.

 • دکمه تماس را فشار دهید

هنگام خرابی آسانسور از چراغ قوه خود برای پیدا کردن دکمه"تماس" استفاده کنید، که معمولاً با تصویر تلفن مشخص شده است. با فشار دادن آن با یک تکنسین تماس می‌گیرید تا به شما کمک کند. همچنین به کارکنان سرویس و نگهداری آسانسور هشدار می‌دهد که مشکلی در آسانسور وجود دارد. اگر آسانسور شما چنین امکانی ندارد، از تلفن همراه خود برای تماس استفاده کنید.

 • دکمه هشدار را فشار دهید

دکمه هشدار در آسانسور معمولاً به زنگی متصل است که به مردم هشدار می‌دهد که شخصی در داخل آن گیر کرده است، و به کمک نیاز دارد. اگر نمی‌توانید با تعمیر و نگهداری تماس بگیرید، زنگ را به صورت دوره‌ای به صدا در‌آورید. افراد حاضر در ساختمان به احتمال زیاد زنگ هشدار را می‌شنوند، و به کسی که می‌تواند به شما کمک کند اطلاع می‌دهند.

 • برای کمک فریاد بزنید

اگر هنوز نمی‌توانید توجه کسی را به خود جلب کنید، سعی کنید برای کمک فریاد بزنید، تا دیگران را از خرابی آسانسور مطلع کنید. همچنین می‌توانید یک کفش یا ‌اشیاء دیگر را به در بکوبید.

صدا به خوبی از چاه آسانسور عبور می‌کند و می‌تواند به مردم در سراسر ساختمان هشدار دهد که به کمک نیاز دارید. اگرچه ممکن است دشوار باشد، اما به یاد داشته باشید زمانی که سر و صدا می‌کنید آرامش خود را حفظ کنید.

 • صبر کنید

حتی اگر هیچ یک از مراحل بالا را انجام ندهید، شانس بسیار خوبی برای فرار از آسانسور آپارتمان در عرض چند دقیقه دارید. مردم در سرتاسر ساختمان تقریباً بلافاصله متوجه می‌شوند که آسانسور به درستی کار نمی‌کند، و برای کمک تماس می‌گیرند.

اگر موفق به برقراری تماس با پرسنل سرویس و نگهداری آسانسور یا اورژانس شده‌اید، فقط بنشینید و صبر کنید. تماس‌های حبس آسانسور جدی گرفته می‌شوند و احتمالاً ظرف ۳۰ دقیقه یا کمتر آزاد خواهید شد.

در این بین، با همسایگان خود گفتگو کنید! از آن‌ها در مورد زندگی، کار و سرگرمی‌هایشان بپرسید. اگر در آنجا تنها هستید، خود را با هر چیزی که در دست دارید مشغول کنید یا حتی چرت بزنید!

 

شرکت الماس آسانسور کلیه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور را برای شما انجام خواهد داد. همچنین هنگام خرابی آسانسور، میتوانید با ما تماس بگیرید. ما بصورت 24 ساعته، آماده ارائه خدمات پشتیبانی کاربران عزیز هستیم.

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02122224106 - 09120310467

تماس با ما

دفتر مرکزی : تهران - ميرداماد - ضلع جنوب شرقی میدان مادر - پلاك 54- طبقه سوم - واحد شش

دفتر کرج : كرج - فلكه اول فرديس - مجتمع اداری تجاری آيس مال - طبقه دوم - واحد F3

آدرس کارخانه : احمدآباد مستوفی - کوی افسران - کوچه دوم - پلاک ۶۰

 • dummy22224106-(021)

  dummy22227341-(021)

  dummy09123136762

  dummy09120310467 (خدمات پشتیبانی شبانه روزی)

 • dummy almasasansorelevator@gmail.com

به شركت الماس آسانسور خوش آمديد!
هر گونه سوال يا مشاوره و راهنمايي نياز داشتيد، مطرح فرماييد تا حضورتان راهنمايي كنيم.

كارشناسان الماس آسانسور
Close and go back to page