پکیج آسانسور

( آسانسور پکیج شرکت الماس آسانسور )

معرفی آسانسور پکیج الماس آسانسور و انواع آن

آسانسور پکیج به آسانسورهایی گفته می‌شود که تمامی قطعات از یک برند بوده و همه اندازه ها و قسمتهای آسانسور با توجه به نقشه چاه آسانسور به صورت اختصاصی توسط کمپانی طراحی و تولید می‌شود که به اصطلاح به آن آسانسور پکیج گفته می‌شود. در مقابل آسانسورهای ترکیبی به آسانسورهایی گفته می‌شود که هر کدام از اجزا و قطعات آن به یک شرکت سازنده تعلق دارد و تمامی آنها توسط خود نصاب مونتاژ می‌شود.
پک آسانسور
امروزه با ساخت مجتمع و آپارتمان‌های مرتفع در شهرها، استفاده از آسانسور امری اجتناب ناپذیر است. طبیعی است که عدم نصب آسانسور در ساختمان‌های چندین طبقه، رفت و آمد را برای ساکنین سخت می‌کند و همچنین از ارزش ملک می‌کاهد. اگر بخواهیم آسانسور را تعریف کنیم، اتاقک متحرکی است که می‌توان توسط آن بین طبقات بالا و پایین رفت. با گذشت زمان تکنولوژی ساخت و مونتاژ آسانسور پیشرفته‌تر و کارآمد‌تر شده به طوری که امروزه در اکثر ساختمان‌ها میتوان نمونه‌های پیشرفته آسانسور را مشاهده نمود. در این مطلب قصد داریم به معرفی آسانسور پکیج و انواع آن که اصطلاحا پک آسانسور نیز گفته می‌شود بپردازم. با انواع آسانسور پکیج آشنا شویم و ببینیم تفاوت آن با آسانسورهای ترکیبی در چیست.

آسانسور پکیج چیست؟

ابتدا لازم است بدانید که برای نصب آسانسور در ساختمان خود، دو نوع آسانسور وجود دارد. آسانسور‌های ترکیبی و آسانسور‌های پکیج. از لحاظ کارکرد اصلی این دو تفاوتی با هم ندارند. در آسانسور‌های ترکیبی هر کدام از قطعات از یک برند و مارک جداگانه تشکیل شده و کل آسانسور مجموعی از چندین برند مختلف می‌باشد که به این نوع  اصطلاحا آسانسور ترکیبی گفته می‌شود. آسانسور پکیج به آسانسورهایی گفته می‌شود که تمامی قطعات از یک برند بوده و همه اندازه ها و قسمتهای آسانسور با توجه به نقشه گودال آسانسور به صورت اختصاصی توسط کمپانی طراحی و تولید می‌شود که به اصطلاح به آن آسانسور پکیج گفته می‌شود. همچنین در آسانسور‌های پکیج تابلو فرمان آپشنهای بیشتری دارد و تفاوتهایی نیز در نحوه سیم بندی به چشم میخورد. اما بزرگترین برتری که آسانسور پکیج دارند و آن را از دیگری متمایز میکند نحوه مونتاژ است.در آسانسور پکیج از کوچکترین قطعه مانند پیچ و مهره‌ها تا بزرگترین قطعات مثل موتور و ریل، توسط کمپانی سازنده آسانسور ساخته و در قالب یک پکیج کامل برای مشتری ارسال می‌گردد. در این نوع از آسانسورها همه چیز از پیش توسط کمپانی طراحی و هماهنگ شده و تقریبا نیازی به جوشکاری و دریل و غیره نیست و تمام قطعات بصورت دقیق در جای خود قرار میگیرند.

آیا خرید آسانسور پکیج، گزینه بهتری است؟

برای پاسخ به این سوال باید ابتدا معایب و مزایا بین آسانسور پکیج و ترکیبی را بدانیم تا بتوانیم درک بهتری از این موضوع بدست بیاوریم.

اکثر قطعات آسانسور‌های ترکیبی از کشورهای دیگر وارد می‌شود و حتی بعضی از آنها در ایران تولید و نصب میگردد.

آسانسور ترکیبی قیمت پایینتری نسبت به آسانسور پکیج دارد. همچنین هزینه سرویس و نگهداری و تعمییرات این مدل پایینتر از نمونه مشابه است.

به دلیل فراوانی این مدل در کشور اکثر شرکت‌ها آشنایی بیشتری با آن دارند و از نظر تامین قطعات یدکی با مشکلی مواجه نیستن.

آسانسور ترکیبی به علت وجود قطعات در کشور، سریعتر مونتاژ و نصب میشود.

اما در مقابل این نوع از آسانسور معایبی نیز دارند که به اختصار به برخی از آنها اشاره میکنیم.

به دلیل اینکه در این نوع از آسانسور از برند‌های نامعتبر استفاده می‌شود، دارای طراحی پایینتری نیز هستند. همچنین گوناگونی قطعات در این مدل عملا کارایی آن را پایین آورده بطوری که اگر تمام قطعات را از جنس مرغوب استفاده کنید اما فقط یک قطعه نامرغوب استفاده شود بر کارایی کلی آسانسور تاثیر منفی میگذارد.

مزایای پکیج الماس آسانسور

 • تمامی قطعات آسانسور پکیج از کشور سازنده وارد می‌شود و هیچ یک از قطعات در شرکت دیگری ساخته نمی‌شود.
 • کیفیت ساخت قطعات این مدل قابل مقایسه با آسانسور ترکیبی نیست.
 • کیفیت بالا در طراحی و ساخت یکی از نکات مثبت آسانسور پکیج می‌باشد.
 • بدیل بالا بودن کیفیت در آسانسور‌ پکیج، قیمت آن هم بالاتر از مدلهای ترکیبی است اما بخاطر خرابی کمتر و صرفه جویی در هزینه‌های تعمیرات، در بلند مدت میتواند گزینه مقرون به صرفه‌تری باشد.
پکیج آسانسور

معرفی آسانسورهای پکیج شرکت الماس آسانسور

شرکت الماس آسانسور که یکی از معدود شرکت‌های آسانسور در ایران می‌باشد، مفتخر است که به صورت تخصصی در زمینه نصب و مونتاژ آسانسورها به صورت پکیج کامل فعالیت کند.

کلیه آسانسورهای پکیج الماس اسانسور از بهترین و با کیفیت‌ترین برندها اروپایی و جهانی هستند که به صورت اختصاصی برای شما طراحی شده و در محل نصب می‌گردد.

نصب آسانسور بصورت پکیج کامل، تضمین می‌کند که با کیفیت‌ترین محصول نهایی را در پروژه خود خواهید داشت.

در ادامه به معرفی برخی از برندهای پکیج آسانسور که در شرکت الماس آسانسور مورد استفاده قرار می‌گیرند خواهیم پرداخت. همچنین می‌توانید در صورت تمایل و از طریق صفحه انواع موتورهای آسانسور، اطلاعات تکمیلی از موتور مورد استفاده در هر پکیج را بدست آورید.

آسانسور پکیج ويتور

آسانسور پکیج برند Wittur دستگاه‌های کامل و با کیفیتی هستند که در انواع با موتورخانه، بدون موتورخانه (MR) یا هیدرولیک در دسترس هستند. پکیج آسانسور ویتور را می‌توان در ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌های اداری، ساختمان‌های عمومی یا بیمارستان‌ها استفاده کرد.

پکیج کامل آسانسور ویتور منحصر به فرد است و بر اساس ابعاد خاص ساختمان، چاه آسانسور و متناسب با نیاز شما طراحی می‌شود. آسانسور‌های پکیج Wittur به طور خاص برای بهینه‌سازی استفاده از فضا و کاهش مصرف انرژی طراحی شده‌اند.

آسانسورهای برند ویتور که به صورت پکیج کامل مورد استفاده قرار می‌گیرند، از استاندارد و کیفیت بالایی برخوردار هستند. طراحی و تجهیزات پیچیده‌تر در این محصول قابل سفارشی‌سازی است تا نیاز‌های خاص ساختمان را برطرف کند.

پکیج ویتور Wittur
آسانسور پکیج زیلابگ ZIEHL-ABEGG

آسانسور پکیج برند زيلابگ

آسانسور پکیج زیلابگ را می‌توان یکی از بهترین برندهای موجود در دنیا نامید! این برند آلمانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

پکیج آسانسور زیلابگ با طراحی اختصاصی منحصر به فرد که مخصوص ساختمان شما است طراحی و تولید می‌شود. کلیه قطعات این پکیج آسانسور به صورت هماهنگ با یکدیگر تولید می‌شود تا تضمین کند که به بهترین و با کیفیت‌ترین آسانسور دست پیدا کنید.

در حال حاضر آسانسورهای روملس یا بدون موتورخانه این برند بسیار محبوب هستند.

آسانسورهای پکیج برند سيتور

پکیج آسانسور سیتور، یکی دیگر از برندهای مورد استفاده شرکت الماس آسانسور در زمینه نصب و اجرای این نوع آسانسورها است.

آسانسورهای سیتور که به صورت پکیج می‌باشند در دو نوع اروپایی و چینی در دسترس هستند که هر دو کیفیت مناسبی دارند.

با توجه به نیاز و طراحی ساختمان شما، می‌توان آنها را سفارشی سازی کرد و به صورت اختصاصی در محل مورد نظر نصب کرد.

آسانسورهای پکیج برند سيتور
برند پکیج آسانسور وبر

برند پکیج آسانسور وبر

برند Weber یکی دیگر از آسانسورهای پکیج مورد استفاده در شرکت الماس اسانسور می‌باشد. این برند که از تکنولوژی آلمان در آن استفاده شده در جهان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آسانسورهای پکیج وبر شامل آسانسور مسافربر، آسانسور باری، آسانسور پانوراما، آسانسور بیمارستان،

آسانسور خودروبر، آسانسور خانگی، بالابر هیدرولیک، آسانسور ویژه، پله برقی و پیاده رو متحرک می‌شود. سرعت از 4 تا 6 متر بر ثانیه و ظرفیت ۵۰ کیلوگرم تا ۷۰۰۰ کیلوگرم همه محصولات از قابلیت‌های آن است. سیستم صرفه‌جویی در مصرف انرژی با درایو اینورتر و سیستم عملیاتی هوشمند از مزایای این برند آسانسور پکیج است.

آسانسورهای پکیج وبر قابل نصب در مجتمع‌های مسکونی، ساختمان تجاری، بیمارستان، کارگاه‌ها، مرکز خرید، فرودگاه، ‌پایانه‌های مسافری، اسکله و غیره می‌باشد.

پکیج آسانسور برند بلولايت

بلولایت یک برند چینی با کیفیت قابل قبول است که به مصرف انرژی و راندمان عملیاتی مناسب مشهور است.

پکیج آسانسور بلولایت بدون صدا و لرزش است و بسیار روان کار می‌کند. در حال حاضر آسانسورهای پکیج بلولایت در سراسر جهان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و توانسته خود را در بین رقبا مطرح کند.

این شرکت 22 سال سایقه تولید دارد و از مزایای آن می‍‌توان به مناسب بودن قیمت، کم صدا بودن، خرابی کم و... اشاره کرد.

پکیج آسانسور برند بلولايت
آسانسور پکیج برند الماس

آسانسور پکیج برند الماس

علاوه بر برندهای مطرح در مونتاژ پکیج آسانسور، شرکت الماس آسانسور از پکیج اختصاصی خود نیز در پروژه‌های مختلف استفاده می‌کند.

با توجه به طراحی و نیاز ساختمان، کلیه قطعات و تجهیزات به صورت اختصاصی طراحی و تولید می‌شوند تا بهترین بازدهی را داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پکیج‌های آسانسور مورد استفاده در الماس آسنسور، لطفا با پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید.

آسانسور پکیج و انواع مدل‌های آن

آسانسورها در دو دهه گذشته بسیار محبوب شده اند. آنها اساساً در ساختمانها و آپارتمانهای تجاری استفاده می شدند ، اما طی چند سال گذشته ، مردم شروع به نصب آن در خانه های خود کرده اند. ورود آسانسور به مناطق مسکونی زندگی را به ویژه برای افراد مسن و معلولان آسان کرده است. اگر شما نیز قصد نصب آسانسور در ساختمان خود را دارید ، باید بدانید که انواع مختلفی از آسانسورها وجود دارد که از نظر مکانیسم های بالابر متفاوت هستند. با این حال ، انواع اصلی آسانسورها وجود دارند که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در زیر به معرفی و بررسی برخی از آنها می‌پردازیم که بصورت پکیج کامل موجود است.

 • پکیج آسانسور هیدرولیک
 • پکیج آسانسور هوم لیفت
 • پکیج آسانسور گیرلس
 • پکیج آسانسور روملس

پکیج آسانسور هیدرولیک

آسانسور پکیج هیدرولیک

در پکیج آسانسور هیدرولیک، تمامی قطعات از یک برند هستند.

آسانسورهای هیدرولیک یکی از ساده‌ترین نوع آسانسور‌ها می‌باشد. این مدل معمولاً توسط یک جک (پیستون) در قسمت پایین پشتیبانی می شوند. در این نوع از آسانسور فشار روغن هیدرولیک نیروی لازم برای حرکت را فراهم می کند.به وسیله یک موتور الکتریکی، روغن هیدرولیک به درون جک پمپاژ میشود و باعث افزایش طول جک می‌شود که در نتیجه کابین رو به بالا به حرکت در می‌آید.موقع پایین آمدن آسانسور، فشار روغن پشت جک قطع شده و کابین به واسطه گرانش زمین و وزن خود به آرامی به پایین حرکت کند.این نوع آسانسور بیشتر در ساختمانهای 2 تا 8 طبقه استفاده می شود و تنها می تواند با حداکثر سرعت 60 متر در دقیقه حرکت کند.

آسانسورهای هیدرولیک به سه دسته تقسیم می‌شوند که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

 • آسانسور هیدرولیک با سیم بکسل

در این مدل از آسانسور برای افزایش سرعت حرکت، جک به وسیله سیم بکسل به کابین متصل می‌شود.

حداکثر مسافتی که می تواند طی کند حدود 20 متر است.

 • آسانسور هیدرولیک معمولی

این مدل احتیاج به گودال(چاله) آسانسور دارد که در زیر آن جایگاهی برای جک یا همان پیستون تعبیه می‌شود.

هنگامی که آسانسور شروع به پایین آمدن می کند ، جک تلسکوپی در این گودال جمع می‌شود. در برخی از پیکربندی ها ، یک آسانسور هیدرولیک معمولی ممکن است نیاز به یک سوراخ کم عمق در زیر گودال داشته باشد که هنگام سقوط آسانسور ، فضای کافی برای یک جک تلسکوپی در حال سقوط را داشته باشد. مسافت تقریبی که می تواند طی کند 20 متر است

 • آسانسور هیدرولیک بدون سوراخ

آسانسور هیدرولیک بدون سوراخ مشابه آسانسور معمولی است ، اما نیازی به سوراخ یا تراش ثابت در زیر گودال ندارد. دارای جک ‌های تلسکوپی در پایه گودال است و این جک‌ها به آسانسور اجازه می دهد تا ارتفاع 15 متر را طی کند. همچنین مدلی وجود دارد که دارای پیستون های غیر تلسکوپی است که تنها می تواند تا 6 متررا طی کند.

از دلایل اصلی محبوبیت آسانسورهای هیدرولیک می‌توان به ایمنی بالا، هزینه نصب پایین، هزینه نگهداری و تعمیرات ارزانتر، طول عمر بالای قطعات، نیاز حداقلی به فضا و گودال آسانسور کوچک اشاره کرد.

در مقابل آسانسورهای هیدرولیک از انرژی بیشتری استفاده می کنند زیرا از یک موتور الکتریکی که بر خلاف جاذبه زمین کار می کند ، استفاده می کنند. معایب عمده این نوع آسانسورهای هیدرولیکی این است که روغن آنها گاهی اوقات نشت می کند ، که می تواند منجر به خطرات جدی زیست محیطی شود. شما باید به طور منظم مایعات هیدرولیک را بررسی کنید. خطرات زیست محیطی و مصرف زیاد انرژی دو دلیل عمده ای هستند که چرا آسانسورهای هیدرولیک این روزها یک انتخاب محبوب نیستند.

پکیج آسانسور هوم لیفت

آسانسور پکیج هوم لیفت

در پکیج آسانسور هوم لیفت، تمامی قطعات از یک برند هستند.

هوم لیفت، آسانسورهای هیدرولیکی کوچکی هستند که بیشتر برای آپارتمان‌های کوچک و فضاهایی که از قبل برای نصب آسانسور، فضایی اختصاص داده نشده بکار میروند. این آسانسورها بین 2 تا 6 نفر ظرفیت دارند و سیستم بکار رفته در آن همان سیستم هیدرولیک معمولی می‌باشد. این نمونه بیشتر در ساختمان‌های 2 الی 4 طبقه، منازل دوبلکس، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و ویلاها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آسانسور پکیج هوم لیفت نسبت به سایر آسانسورهای هیدرولیک قیمت مناسبی دارند. همچنین این مدل بر خلاف دیگر آسانسورها به گودال و فضای موتورخانه احتیاجی ندارند بخاطر همین برای مصارف خانگی بسیار مناسب هستند.

شما میتوانید در آسانسورهای هوم لیفت از کابین‌های شیشه‌ای استفاده کنید و چون به وزنه تعادل نیازی ندارد فضای کمی نیز اشغال میکند.

از ویژگی‌های پک آسانسور هوم لیفت میتوان به، هزینه نصب، نگهداری و تعمیر بسیار پایین آن اشاره کرد.نصب سریع و آسان، عدم نیاز به حفر چاله، امنیت بسیار بالا، مصرف برق بسیار پایین از دیگر ویژگی‌های آسانسور پکیج هوم لیفت می‌باشد.

پکیج آسانسور گیرلس

آسانسور پکیج گیرلس

در پکیج آسانسور گیرلس، تمامی قطعات از یک برند هستند.

اگر بخواهیم در یک جمله آسانسورهای گیرلس را معرفی کنیم، به آسانسورهایی که از موتور بدون گیربکس استفاده می‌کنند گفته می‌شود.

چرخ آنها مستقیماً به موتور متصل است. سرعت حرکت آسانسورهای گیرلس تا 600 متر در دقیقه می‌رسد. همچنین می توانند مسافتی تا 600 متر را طی کنند. این ویژگی ها آسانسورهای گیرلس را تنها انتخاب برای ساختمانهای مرتفع و بلند می کند. آسانسورهای گیرلس هزینه نصب بالا و هزینه های تعمیر و نگهداری متوسط ​​دارند. همچنین، این مدل در مقایسه با آسانسورهای گیربکس دار از انرژی کمتر و بهینه تری استفاده می کنند. نکته دیگری که قبل از نصب آسانسورهای گیرلس  باید به آن توجه داشته باشید این است که آنها نیاز به بررسی منظم دارند. شما باید مطمئن شوید که کابل‌ها و قوس های آسانسور به درستی کار می کنند و دچار خرابی نشده باشند زیرا با افزایش سن ، کابل ها و قوس دچار فرسودگی می‌شوند . این فرسودگی به مرور منجر به کاهش کارایی می شود که در صورت عدم کنترل می تواند عواقب خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

به طور خلاصه پک آسانسور گیرلس دارای ویژگی‌هایی نسبت به مدل گیربکس دار است که از آنها می‌توان به کاهش قابل توجه مصرف انرژی، امکان حذف موتورخانه و نصب موتور در گودال آسانسور، حرکت فوق العاده نرم اشاره کرد.

پکیج آسانسور روملس

آسانسور پکیج روملس

در پکیج آسانسور روملس، تمامی قطعات از یک برند هستند.

روملس به آسانسورهایی گفته می‌شود که در آن از موتور خانه استفاده نمیشود و درآن نیازی به ساخت اتاقک و فضایی در پشت بام نیست.

این مدل از آسانسورها به صورت کششی هستند که نیروی خود را از یک موتور کوچک ولی قدرتمند میگیرد که در فضای جانبی گودال قرار دارد و در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری از بالای کابین آسانسور میتوان به آن دسترسی پیدا کرد. جعبه‌های کنترل، در یک اتاق کنترل که در مجاورت آسانسور قرار میگیرد.

حداکثر فاصله‌ای که آسانسورهای روملس میتوانند طی کنند 76 متر است و سرعت آنها تا 152 متر در دقیقه میرسد.آسانسورهای روملس محبوب‌ترین گزینه برای ساختمان‌های مرتفع و بلند هستند.

از ویژگی‌های خوب پک آسانسور روملس میتوان به کاهش چشمگیر مصرف انرژی، بی نیاز به موتورخانه، ابعاد بسیار کوچک موتور، کاهش هزینه های ساخت ساختمان اشاره نمود.

نتیجه گیری

حالا که با انواع آسانسورهای پکیج آشنا شدید لازم است به این موضوع توجه کنید که فارق از اینکه کدام مدل از آسانسورها برای ساختمان شما مناسب است، انتخاب نوع ترکیبی و یا پکیج می‌تواند در نتیجه بدست آمده تاثیر به سزایی داشته باشد. این نکته را فراموش نکنید که با وجود اینکه آسانسور پکیج هزینه نصب بالاتری دارد ولی بخاطر کیفیت بالاتر طراحی و ساخت، کمتر دچار خرابی می‌شود و در نتیجه در بلند مدت باعث کاهش هزینه‌های شما میگردد. قبل از انتخاب گزینه مورد نظر خود باید تحلیل دقیقی از شرایطی که برای نصب آسانسور دارید داشته باشید. از بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید گرفته تا محیطی که قصد نصب آسانسور در آن را دارید. به هر حال آسانسور پکیج یک انتخاب هوشمندانه برای کسانی است که کیفیت طراحی و قطعات برای آنها حرف اول را میزند.
جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02122224106 - 09120310467

تماس با ما

دفتر مرکزی : تهران - ميرداماد - ضلع جنوب شرقی میدان مادر - پلاك 54- طبقه سوم - واحد شش

دفتر کرج : فردیس- فلکه اول ضلع شمال شرقی میدان - مجتمع تجاری آیس مال - طبقه بالای همکف - واحد F3

آدرس کارخانه : احمدآباد مستوفی - کوی افسران - کوچه دوم

 • dummy22224106-(021)

  dummy22227341-(021)

  dummy09128725708 - 09123136762

 • dummy [email protected]

به شركت الماس آسانسور خوش آمديد!
هر گونه سوال يا مشاوره و راهنمايي نياز داشتيد، مطرح فرماييد تا حضورتان راهنمايي كنيم.

كارشناسان الماس آسانسور
Close and go back to page

لوکیشن الماس آسانسور